poniedziałek, 21 października 2013

Woda. Źródło życia.


Ludzki organizm w większości składa się z wody. Jest więc ona źródłem życia warunkującym nasze zdrowie. Mało kto wie jakie właściwości może mieć źródlana woda. To od niej zależy stan narządów wewnętrznych, stawów, naczyń krwionośnych oraz kolor skóry. Niestety w dzisiejszych czasach spożycie wody ustępuje spożyciu różnego rodzaju napojów i soków przetworzonych. Ma to negatywny wpływ na to jak się czujemy i w jaki sposób postępuje u nas proces starzenia.

Jednym z poważniejszych błędów, popełnianym przez większą część ludzi, jest spożywanie wody dostępnej w kranie. W wodzie z kranu znajdują się czynniki promieniotwórcze. Zawiera ona również spore ilości soli, które nie rozpuszczają się w naszym organizmie. Dowodem na to jest osad, który zbiera się na dnie czajnika. To, że wodę przegotujemy w żaden sposób nie wpływa na poprawę jej jakości. Wręcz przeciwnie powoduje ulotnienie się wszystkich wartości odżywczych, które w sobie zawiera. Długofalowe spożywanie wody z kranu powoduje odkładanie się szkodliwych złogów, których bardzo trudno jest się pozbyć. Picie wody z kranu zakłóca harmonię wewnątrz organizmu, powodując pogarszanie się stanu zdrowia.

Jak pić wodę?
Wodę powinno się spożywać w małych porcjach,
chwile przytrzymując ją w jamie ustnej
Zanim napijemy się wody, powinniśmy przepłukać usta, aby zniwelować ilość bakterii nagromadzonych w jamie ustnej, które mogłyby spłynąć do naszego przełyki i tym samym trafić do krwioobiegu. Po takim zabiegu możemy śmiało się napić. Należy jednak pamiętać, żeby nie spożywać wody w zbyt dużych porcjach. Powinniśmy ją spożywać drobnymi łykami, przytrzymując chwilę w jamie ustnej. Tam bowiem zachodzi pierwszy i najważniejszy, w przypadku wody, proces trawienny. Nie ma określonego dziennego limitu spożycia wody dla dorosłego człowieka. Wodę należy pić tylko wtedy, kiedy odczuwamy pragnienie. Jogini zalecają picie wody drobnymi porcjami, co pół godziny, natomiast stare tybetańskie powiedzenie mówi: „pij tyle wody, ile potrzebuje twój organizm, bo ona zawsze znajdzie wyjście”.

Woda z roztopionego lodu posiada taką samą strukturę,
 jak woda, z której składa się nasz organizm.
Woda posiada pamięć.
Woda, w odróżnieniu od innych związków występujących w przyrodzie, posiada pamięć. Inaczej mówiąc posiada zdolność przechowywania informacji. Dla przykładu, jeśli w naszym organizmie znajduje się jakiś zainfekowany narząd wewnętrzny, to jego komórki, składające się z wody, zachowują pamięć o infekcji. Pod wpływem zastosowania różnego rodzaju leków, na jakiś czas zmienia się struktura wody. Jednak po tym jak lekarstwa przestają działać, woda w komórce próbuje wrócić do zapamiętanego stanu chorobowego. Sposobem przeciwdziałania temu jest stosowanie wody powstałej z roztopionego lodu.

Woda lodowa.
Aby ją przygotować wystarczy włożyć wodę do zamrażalnika. Woda lodowa jest czystym związkiem naturalnym, bogatym w duże wartości odżywcze. Jest wodą ustrukturowaną, co oznacza, że jej struktura jest dokładnie taka sama jak woda, z której zbudowane są komórki naszego ciała. Regularne spożywanie wody w takiej postaci pozytywnie wpływa na to jak wyglądamy i jak się czujemy. Wypłukuje ona bowiem wszystkie zalegające złogi oraz martwe i chore komórki, oczyszczając w ten sposób nasz organizm.

Woda jest potężnym żywiołem, którego częścią jest każdy z nas.
Posiada właściwości uzdrawiające, 
jednak może też być czynnikiem destrukcyjnym
Jesteśmy wodą, którą pijemy. Woda którą pijemy staje się częścią nas. Powinniśmy więc spożywać ją jak najwyższej jakości i w najlepiej przyswajalnej formie. Przełoży się to wtedy na poprawę jakości naszego organizmu.












„Każdy z nas wie, że starość rozpoczyna się od zmarszczek. A zmarszczki pojawiają się wtedy, gdy komórki naszego organizmu zaczynają wysychać”.


Michał Tombak – Czy można żyć 150 lat?



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz